• Естественность и эргономичность вечернего освещения. Вечернее освещение водопада усиливает красоту ландшафтного дизайна
 • Закрытый фонтан - центр композиции сада. Современное и техническое решение реализовало задачу гидробезопасности
 • Ландшафтный дизайн наполнен легкостью и свободой. Кроны деревьев в виде шаара создают впечатление естественности
 • Терасирование естественного склона подпорными стенами. Пространство для древесных кустарников и лужаек с многолетними почвопокровными
 • Яркая ландшафтно-архитектурная композиция. Круглая мраморная беседка, утопающая в зелени - акцент ландшафтного дизайна
 • Ландшафтно-архитектурное решение. Использование геометрических форм в ландшафтном дизайне расширило пространство

* Натиснувши на банер прямо зараз ви отримаєте скидку на замовлення - 5%

Газон на дачный ділянці

Газон на дачній ділянці

Розділ «Блог» 0 3029

 

Якщо запитати у будь-якої людини, що вона хотіла би побачити з вікна власного будинку - частіше за все відповідь буде так чи інакше містити в собі слова: галявина, трава, зелений килим і так далі. Таким багатоликим та різноманітним і в мріях і в реальності буває газон.

Газон (gazon - дерн, франц.) - являє собою природний або штучний дерновий покрив, що складається, в основному, з щільно зростаючих багаторічних трав.

Газон - базисна частина благоустрою ділянки. Без трав'яного покриву важко уявити і провести процес озеленення ландшафту. Газони служать об'єднуючим елементом ландшафтного проекту і несуть в собі дивовижну привабливість для людини - гарний газон завжди викликає бажання «повалятися на травичці». Цей яскравий представник окультуреної природи допомагає знаходити гармонію і позитивно впливає на фізичне і душевне здоров'я людини.

Однак, для того, щоб насолоджуватися газоном на вашій ділянці - необхідно, в першу чергу, правильно підібрати тип  і, звичайно, правильно його облаштувати.

Розглянемо типи газонів, з точки зору призначення та подальшої експлуатації.

Якщо ви вирішили облаштувати у себе на ділянці ідеальну королівську галявину на заздрість сусідам - ​​ваш тип газону - партерний. Його ще називають англійський газон. Зовні він нагадує найвищої якості щільний «оксамитовий» килим смарагдового кольору. І «як справжній джентльмен» вимагає до себе благородного і шанобливого ставлення. Це декоративна складова Саду.

Обираючи партерний газон, ви повинні чітко розуміти, що це місце не для ходьби, ігор або килимків для загоряння - краса не терпить грубого відношення, а вимагає багато уваги: ​​серйозної підготовки ґрунту, обов'язкового дренажу, частого і «низького» косіння, не терпить надлишку світла або тіні, потребує регулярного поливу. При влаштуванні партерного газону слід пам'ятати, що насіння і, особливо, дерн коштують дорожче, ніж для звичайного. Серед газонних трав переважають низькорослі вузьколисті злаки - різні види мітлиці і вівсяниці, іноді тонконогу лугового і вівсяниці червоної. Це насіння повільно проростає і не скоро розростається.

Як завжди - «краса вимагає жертв».

Тому, якщо ви не збираєтеся приймати на своєму газоні англійську королеву і у вас є діти, слід задуматися про створення універсального чи звичайного газону. Цей тип газону несе радість не тільки естетичну, але і функціональну - ви сміливо можете ходити по ньому. Широколисті злаки і райграс пасовищний, що входять в травосуміш звичайного газону можуть витримати і забудькуватість - нерегулярне косіння і затінення зони ділянки над газоном, і помірні погодні кризи. Бур'яни менше видно на звичайному газоні. Крім цього, вартість підготовчих робіт, насіння, дерну дешевше, ніж у випадку партерного газону, та й швидкість проростання універсального трав'яного покриття вище. А якщо ви ще один раз на рік проведете підсів - ваш звичайний висівний газон буде радувати і служити довгий час.

Варто зазначити, що виправданим трендом ландшафтного дизайну останніх років є рулонний варіант звичайного газону. Володіє масою переваг, порівняно з висівним.

Рулонний газон - це дерновий покрив з багаторічних злаків вирощений за особливою технологією, яка дозволяє його зрізати, перевозити і укладати на іншій ділянці землі. Уявіть собі, сьогодні більша частина вашої ділянки мала непривабливий земельний колір і вигляд, а завтра, як за помахом чарівної палички ви можете вже насолоджуватися зеленню і шовковистістю трави.

Крім цього, слід зазначити масу інших переваг, які дає рулонний газон:

 • не вимагає особливої ​​підготовки грунту;
 • дає гарний зелений травостій рівномірної і густої насиченості;
 • його активно можна використовувати вже через 2 тижні після укладання;
 • не має бур'янів;
 • стійкий до посухи і, в принципі, не вимогливий до поливу: щодня газон поливається лише перший тиждень, а потім достатньо одного поливу на тиждень;
 • скошувати можна один раз на півтора-два тижні.

Якщо говорити про вартість рулонного газону, то вона не на багато перевищує вартість звичайного висівного газону. А клопоти з первинного догляду за посівним газоном: полив, боротьба з бур'янами, добрива, аерація, систематична «стрижка» цілком можуть нівелювати різницю в ціні.

Якщо ви вирішили організувати у себе на ділянці мініфутбольне поле або тенісний корт, вам слід влаштувати спортивний газон. Спортивний майданчик повинен, перш за все, мати високу стійкість до навантажень, і рівномірний склад - бур'янам і різнотрав'ю не місце на спортивному газоні. Більше того, високощільний слаборозривний дерн спортивного газону має властивість «погашати» несприятливі погодні умови. У дощову погоду на спортивному газоні менше шансів «ковзати по калюжах», в посушливі часи не утворюється надлишок пилу. Дивовижне поєднання стійкості до витоптування і м'якості, яка може уберегти спортсменів, які опинилися «на траві» досягається за рахунок особливих злакових рослин, що додаються в травосуміш і дуже серйозної підготовки грунту. Спортивний газон, як правило, повинен скошуватися дуже низько - 2,5-3 см нормальна висота трави на спортивному газоні.

Як ви бачите, газони можуть бути дуже різними. Вибір типу газону залежить від призначення різних зон та природних даних, які існують на вашій ділянці. Зробити газон на відкритій ділянці або в саду, на спортивному майданчику або перед будинком, в тіні або на сонці, на суглинному або піщаному грунті, вирівняти газонну ділянку або надати їй вигляд природного альпійського лугу... Взятися відповісти на всі питання самостійно - тут потрібна чимала сміливість і любов до ризику або спеціальна освіта і багаторічний досвід. Саме освіта і досвід дозволяють нам знаходити необхідний баланс між задоволенням ваших бажань і потреб та природними, людськими, ресурсними умовами вашої ділянки. При цьому, ми ніколи не забуваємо про красу! Функціонально, економічно і красиво! Саме так ми робимо ПРИРОДУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ!

Комментарии к статье:

Комментариев пока нет, но Вы можете быть первыми.

Отправлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

Завітайте до нас

в один із офісів за адресами:

м. Вінниця »

м. Київ »

або телефонуйте нам - домовимось:

+38 (067) 402 14 90

Пишіть на e-mail info@anturag.com.ua

Котнактне лице *

E-mail *

Телефон *

Додаткова інформація

Главная > ◊◊◊ РЕКОМЕНДОВАНО! ◊◊◊ > Ландшафтный дизайн Винница
Ukraine 9 из 10 на основе 20 оценок. 20 клиентских отзывов